24/05/2016 1ο SRBW - Τετάρτη 25 Μαϊου στις 17:15 - Αμφιθέατρο Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Αλεξανδρούπολης

Το 1ο SRBW είναι μια φοιτητική πρωτοβουλία που έχει ως σκοπό να φέρει τους φοιτητές του Tμήματος Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής πιο κοντά μεταξύ τους αλλά και με την επιστήμη τους, μέσα από μια πρωτοποριακή διαδικασία. Πρόκειται για ένα τριήμερο event το οποίο διεξήχθη στις 16-18 Απριλίου. Στο διάστημα αυτό οι συμμετέχοντες του workshop, χωρισμένοι σε 5 θεματικές ομάδες, μπόρεσαν να δεθούν μεταξύ τους μέσα από δραστηριότητες teambuilding και να αναλύσουν ένα επιστημονικό θέμα, ώστε τελικά να ετοιμάσουν έναν τρόπο παρουσίασής του σε ευρύ κοινό. Και τώρα βρισκόμαστε στο τελευταίο στάδιο.

Σας προσκαλούμε, λοιπόν, να παρακολουθήσετε τα ενδιαφέροντα επιστημονικά θέματα και τις παρουσιάσεις των συμμετεχόντων του 1ου Student-Run Biology Workshop!

Σας περιμένουμε όλους την Τετάρτη 25 Μαϊου στις 17.15 στο Αμφιθέατρο του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Αλεξανδρούπολης.

Περισσότερες πληροφορίες:

Δείτε την αφίσα της εκδήλωσης εδώ

Κατεβάστε το πρόγραμμα της εκδήλωσης εδώ
Ιστοσελίδα: www.wbgroup.gr
Facebook page: 1st Student-Run Biology Workshop
Κανάλι στο Youtube: 1st SRBW 1st Student-Rub Biology Workshop"